Zaznacz stronę

Zaburzenia erekcji to prawdziwa plaga współczesności. Coraz częściej dotykają młodych, pozornie zdrowych mężczyzn. Czynników wywołujących problemy ze wzwodem jest tak wiele, że każdemu z nich można poświęcić osobny artykuł.

  1. Impotencja – jakie mogą być przyczyny?
  2. Co zrobić, by poprawić erekcję?
  3. Środki dostępne w aptece na wzmocnienie wzwodu

Nie bagatelizuj pierwszych objawów osłabionej potencji. Nieleczona może prowadzić do trwałych zaburzeń erekcji, a to z kolei przełoży się na jakość życia seksualnego i może spowodować kłopoty w związku.

Impotencja – jakie mogą być przyczyny?

Stres, dolegliwości zdrowotne, przemęczenie, niewłaściwa dieta oparta na przetworzonej żywności, depresja, niska samoocena czy brak aktywności fizycznej to główne czynniki powodujące problemy z erekcją u coraz młodszych mężczyzn. Co zrobić, by znów cieszyć się radością z bliskości z drugą osobą?

Co zrobić, by poprawić erekcję?

Po pierwsze, warto wybrać się do specjalisty, który sprawdzi, w czym tkwi problem i zaleci stosowne działanie. Pomóc może zmiana stylu życia. Ułóż plan dnia w taki sposób, aby zamiast 5 godzin znaleźć na sen 8 godzin. Zadbaj o relaks i wypoczynek – przynajmniej raz w miesiącu wybierz się na weekend za miasto. Zacznij się zdrowo odżywiać – ogranicz ilość cukru i soli w codziennej diecie. Zadbaj też o odpowiednią dawkę ruchu.

Środki dostępne w aptece na wzmocnienie wzwodu

Wszystkie działania wymienione w powyższym akapicie warto uzupełnić o odpowiednią suplementację diety, która pomoże dostarczyć organizmowi komplet składników odżywczych. Dostępne w aptece są także środki farmaceutyczne poprawiające potencję. Niektóre z nich sprzedawane są bez recepty.