Zaznacz stronę

Udane życie seksualne daje wiele satysfakcji. Wiedzieli o tym ludzie juz w danych czasach. Dlatego zwracali szczególną uwagę na użycie afrodyzjaków. Jakie rośliny wykorzystywane były (i są nadal) w Polsce do pobudzenia seksualnego?

  1. Lubczyk
  2. Nasierżał
  3. Kopytnik
  4. Tymianek

Lubczyk

Najbardziej znanym afrodyzjakiem wśród Słowian był lubczyk. Stosuje się go powszechnie jako aromatyczną przyprawę nawet w dzisiejszej kuchni. W dawnych wiekach sporządzano z niego eliksir miłosny. Czy faktycznie lubczyk działa? Badania wykazały, że lubczyk powoduje znaczne pobudzenie u mężczyzn. Dlatego po dużej dawce potrawy z lubczykiem akcja szybko przenosiła się kuchni do sypialni. 

Nasierżał

Nasierżał to mniej znana roślina, którą należało zbierać o północy, w dodatku idąc tyłem. Przy zbieraniu afrodyzjaku należało wymawiać odpowiednie zaklęcie. Nasierżał sprawiał, że żaden mężczyzna nie mógł się oprzeć kobiecie. Dlatego panny i mężatki chętnie z niego korzystały. 

Kopytnik

Roślina ta największą skuteczność miała wtedy, gdy zbierano ją podczas przybywania księżyca. Panny przygotowywały z niego specjalny eliksir, którym obmywały swoje ciała. W ten sposób przyciągały wielbicieli i wybierały sobie tego, który najbardziej się im spodobał. 

Tymianek

Kolejną popularną rośliną wykorzystywaną jako eliksir miłosny jest tymianek, z którego przygotowywano ziołowe kadzidło. Miało ono oczyścić dom ze złej energii. Dodawano go także do potraw, ponieważ wzmagał chęć do pożycia seksualnego. Najchętniej korzystały z niego mężatki, które chciały ponownie wzbudzić w mężach pożądanie.