Zaznacz stronę

Jaki jest związek pomiędzy aktywnością fizyczną a problemami z potencją? Okazuje się, że bardzo duży! Mężczyźni, którzy jak przysłowiowego ognia unikają nawet lekkiego wysiłku fizycznego, częściej w młodym wieku zaczynają odczuwać kłopoty z erekcją.

  1. Jak aktywność fizyczna wpływa na potencję?
  2. Sporty indywidualne czy grupowe?
  3. Korzyści zdrowotne z aktywności fizycznej

Jeżeli chcesz, aby impotencja omijała Cię szerokim łukiem, to jak najszybciej zacznij się ruszać! Lepsza forma, to większa sprawność, również seksualna.

Jak aktywność fizyczna wpływa na potencję?

Nie od dziś wiadomo, że ruch to zdrowie. Pomaga utrzymać prawidłową masę ciała (a warto wiedzieć, że duża nadwaga i chorobliwa otyłość znacznie przyczyniają się do impotencji), ułatwia redukcję stresu (stres to kolejny czynnik, który często wpływa niekorzystnie na jakość wzwodu), poprawia witalność oraz wzmacnia serce i naczynia krwionośne.

Sporty indywidualne czy grupowe?

Tu już musisz zdecydować sam, jaki rodzaj aktywności fizycznej Ci najbardziej odpowiada. Sporty grupowe, zwłaszcza te, w których mocno zarysowana jest rywalizacja, mogą zwiększyć poziom testosteronu we krwi. Pamiętaj, każdy kwadrans przeznaczony na aktywność fizyczną korzystnie wpłynie na Twoje zdrowie!

Korzyści zdrowotne wynikające z aktywności fizycznej

Zgrabna sylwetka czy prawidłowa masa ciała to efekty regularnego treningu, które da się zauważyć gołym okiem. Jednak nie to jest najważniejsze. Sport o umiarkowanej intensywności pomaga zredukować stres i napięcie, a to przełożyć się może na większą satysfakcję czerpaną z seksu. Czynniki psychiczne i emocjonalne to równie częsta przyczyna zaburzeń erekcji, jak problemy zdrowotne.